Tren inne med IF Frøy i vinter

Som det går fram av dette bildet starter treningene på Zwift 21. oktober. Bildet er laget ved hjelp av AI.

IF Frøy har et omfattende tilbud til de om ønsker å å trene innendørs i vinter. Du har mulighet til å bli med på Zwift, og på fellestreninger på Skullerud Sport Senter.

Treningene på Zwift og Skullerud Sport Senter er for klubben medlemmer, men det er mulighet å delta på et par prøvetreninger. Du kan melde deg inn nå og delta i aktivitetene uten å betale medlemskontingent for resten av året. Faktura for 2026 kommer etter nyttår.

Fellestreninger på Skullerud Sport Senter


Vi opprettholder tilbudet på Skullerud sportssenter, selv om oppslutningen ikke er så stor som i toppårene. Mange setter pri på å kunne trene sammen med andre.

Vinteren 2025/2026 blir det faste treninger hver onsdag fra  klokken 19.30.

Første dag for trening blir onsdag 29. oktober. Siste trening før jul blir onsdag 17. desember. Første trening i 2026 blir ondag 7. januar, og siste trening onsdag 11. mar

Treningsavgiften er satt til 1300 kroner for hele sesongen, og 650 kroner for ungdom til og med junior. Avhengig av antallet påmeldte vil det dekke ca halvparten av leien for salen. Klubben dekker resten.

Påmeldingen er todelt.  Alle som ønsker å delta må melde seg på for hele sesongen via Rubic, og betale egenandelen.

Påmelding skjer her.

Påmelding til den enkelte trening skjer gjennom appen til Skullerud Sportssenter. Den lastes ned via Google Play eller App Store. Deretter må du opprette deg som bruker, dersom du ikke har deltatt tidligere år.

Scroll helt nedover til du finner fanen Sykkel – booking for våre sykkelklubber. Velg deretter dato, øverst. Datoer kommer opp fortløpende, det er ikke mulig å booke inn lengere enn 7 dager i forkant av timen.

Da kommer timene opp og du kan melde deg på. Her velger du også sykkel.

Instruktører for treningen er skaffet, og de forskjellige øktene settes opp nå,

IF Frøy gjør oppmerksom på at alle som får støtte fra klubben i 2025 forplikter seg til å stille som funksjonær på minst av ett av våre ritt – dersom du ikke bidrar på andre måter. Det gjelder også de som får subsidiert innetrening.

Trening på Zwift

Vinterens treninger på Zwift starter tirsdag 21. oktober med et variert program som bør passe for de fleste.

Både nåværende og nye medlemmer er velkommen til treningene på Zwift.

Plattformen Zwift har fine muligheter med tanke på å kjøre sammen. Treningene blir disse dagene:

  • Tirsdager klokken 19.00. Intervalløkter.
  • Torsdager ca klokken 19.00. Vi kjører samme race/event på Zwift eller lagtempo.
  • Søndager klokken 10.00. Rolig langtur med fart på 1,8 – 2,0 w/kg.
  • Vi prøver å lage et opplegg som er tilpasset medlemmer som tilsvarer landeveisgruppe 3 og 4. Det vil komme mer informasjon om dette på gruppens side på Facebook.

Tilbudet er for frøyere, men vi tillater at du inviterer med et par sykkelentusiaster som vil bli kjent med klubben eller ønsker å bli medlem på en eller to treninger.

Påmelding
Påmelding til øktene skjer i IF Frøys klubb på Zwift «IF Frøy eSport». Du finner denne i Zwift Companion Appen under fanen «Clubs». Her kan du søke opp klubben og be om å bli medlem. I tillegg til påmelding finner du også en oversikt over øktene her. På zwift.com kan det opprettes konto og abonnement. For nye kontoer er det 16 års aldersgrense.

Discord
Vi bruker Discord til å snakke sammen underveis. Discord er en gratis applikasjon som enkelt kan lastes ned på telefon, nettbrett eller PC. Det er også mulig å logge inn via nettleser. Kanalen vår heter «Zwift – IF Frøy».

 Den finnes blant annet ved å følge denne lenken

Vi minner om at alle som drar nytte av å være med på fellesopplegg i IF Frøy plikter å delta på en rittdugnad i løpet av 2024.

Innmelding i IF Frøy kan skje her.